Nutiseadmed on tänapäeval asendamatud abivahendid ning leiavad igapäevaselt üha rohkem ja rohkem kasutust. Seetõttu on kriimud ja täkked mobiiltelefoni ekraanil väga häirivad, rääkimata purunenud ekraanist. Ekraanikaitse valikuid on aga mitmeid. Kaks levinumat materjali on karastatud klaas ja plastik/kile. Alljärgnevalt oleme lühidalt selgitanud nende erinevust, samuti peatume 2D, 2,5D ja 5D kaitseklaaside erinevustel.

Kaitseklaas

Karastatud klaas

Kaitseklaas ehk karastatud kaitseklaas on enim kasutusel olev ekraanikaitse. Seda on lihtne puhastada, ning klaas peab võrreldes plastikuga kauem vastu. Ehk teisisõnu on kaitseklaas hetkel kõige vastupidavam ekraani kaitsevahend.

Kaitseklaas:

  • ei vähenda mobiiltelefoni puutetundlikkust
  • on niiskuskindel
  • on kergesti puhastatav
  • ei ole mobiiltelefoni ekraanil märgatav
  • säilitab mobiiltelefoni ekraani uueväärse välimuse

2D, 2.5D või 5D kaitseklaas?

  • 2D kaitseklaas on sirge klaas, mis ei kata mobiiltelefoni ekraani servast-servani, vaid jätab ekraani servad katmata. Kaitseklaasi servad on nö teravad.
  • 2.5D kaitseklaas on sarnane 2D klaasile, kuid selle servad on veidi kumerad.
  • 5D kaitseklaas on kumer klaas, mis katab mobiiltelefoni ekraani servast-servani.

Kaitsekile

Mobiiltelefoni kaitsekile on võrreldes kaitseklaasiga nõrgema kaitsevõimega. Kaitsekile kriimustub kergemini, ning seetõttu on kaitsekile kasutusaeg oluliselt lühem võrreldes kaitseklaasiga. Samas on kaitsekile hinnapoolest soodsam. Erinevalt kaitseklaasist, võivad tugevamad ja teravamad täkked hoolimata kaitsekilest siiski mobiiltelefoni ekraani kahjustada.

Kasuta lisaks ekraanikaitsele ka mobiiliümbrist

Kuigi kaitseklaas kaitseb mobiiltelefoni ekraani, ei taga see täielikku kaitset kukkumise või põrutuse korral. Et anda nutiseadmele lisakaitse, soovitame kasutada lisaks ka mobiiliümbrist, mis kaitseb mobiiltelefoni kukkumiste* ja põrutuste korral.

*Tugevad kukkumised ja põrutused võivad telefoni siiski kahjustada, hoolimata kaitseklaasi ja/või mobiiliümbrise olemasolust.

Leia oma mobiiltelefonile kaitseklaas siit.