Nutiseadmed on tänapäeval asendamatud abivahendid ning leiavad igapäevaselt üha rohkem ja rohkem kasutust. Seetõttu on kriimud ja täkked mobiiltelefoni ekraanil väga häirivad, rääkimata purunenud ekraanist. Ekraanikaitse valikuid on aga mitmeid. Kaks levinumat materjali on karastatud klaas ja plastik/kile. Alljärgnevalt oleme lühidalt selgitanud kaitsekile ja Hydrogel kaitsekile erinevust, samuti peatume 2D, 2,5D, 5D ja UV kaitseklaaside erinevustel.
Karastatud klaas
Kaitseklaas ehk karastatud kaitseklaas on enim kasutusel olev ekraanikaitse. Seda on lihtne puhastada, ning klaas peab võrreldes kilega kauem vastu. Ehk teisisõnu on kaitseklaas hetkel kõige vastupidavam ekraani kaitsevahend.
Kaitseklaas:
- ei vähenda mobiiltelefoni puutetundlikkust
- on niiskuskindel
- on kergesti puhastatav
- ei ole mobiiltelefoni ekraanil märgatav
- säilitab mobiiltelefoni ekraani uueväärse välimuse
2D, 2.5D või 5D kaitseklaas?
- 2D kaitseklaas on sirge klaas, mis ei kata mobiiltelefoni ekraani servast-servani, vaid jätab ekraani servad katmata. Kaitseklaasi servad on nö teravad.
- 2.5D kaitseklaas on sarnane 2D klaasile (ei kata mobiiltelefoni ekraani servast-servani), kuid selle servad on veidi kumerad. Sobib kasutamiseks koos mobiiliümbrisega, kuna ei kata ekraani servast-servani.
- 5D kaitseklaas on kumer klaas, mis katab mobiiltelefoni ekraani servast-servani. Reeglina on 5D (nimetatud ka 10D) kaitseklaasid musta või valge servaga.
UV liimiga paigaldatav 5D kaitseklaas
Servast-servani katvusega karastatud klaas ehk kaitseklaas, mille paigaldamiseks kasutatakse spetsiaalset UV valguse all kuivavat liimi (vajalikud tarvikud on pakendis kaasas, sh UV lamp). UV liimiga paigaldatav kaitseklaas on ideaalne kumera servaga mobiiltelefonide jaoks. Lisaks, parandab UV liimiga paigaldatav kaitseklaas juba kergelt kahjustunud mobiili ekraani pisemad kriimud ning seeläbi paraneb ekraani puutetundlikkus*.
*Pisemad kriimud täituvad liimiga, ning muutuvad seetõttu vähem märgatavaks. Sellest tulenevalt võib paraneda kergelt kriimulise ekraani puutetundlikkus.
Hydrogel kaitsekile
Hydrogel kaitsekile on üliõhuke, ideaalse katvusega kaitsekile, mida on väga lihtne paigaldada. Üliõhuke kaitsekile jääb ekraanil kui ka tagumisel korpusel peaaegu märkamatuks, säilitades mobiiltelefoni originaalse välimuse. Erinevalt tavalisest kaitsekilest on Hydrogel kaitsekile iseparanev. Kile pinnale tekkinud kriimud paranevad soojuse mõjul iseenesest mõne tunni jooksul. Seetõttu on Hydrogel kaitsekile kasutusaeg pikem võrreldes tavalise kaitsekilega. Analoogset kile kasutatakse ka autode kiletamiseks. Kaitsekile kaitseb ekraani ja/või korpust kriimude, mustuse ja tolmu eest.
Hydrogel kaitsekile:
- ideaalne katvus
- elastne kaitsekile
- maksimaalne kaitse kriimustuste eest
- ideaalne kumera servaga telefonidele
- väga hea puutetundlikkus
- suurepärane läbipaistvus
- lihtne paigaldada
- mullivaba paigaldus
- servast-servani katvusega
- märkamatu kaitse mobiiltelefoni ekraanile kui ka korpusele
- iseparanev kile*
*Kaitsekile on iseparanevast materjalist- kile pinnale tekkinud kriimud kaovad soojuse mõjul iseenesest.
Tavaline kaitsekile
Mobiiltelefoni kaitsekile on võrreldes kaitseklaasiga nõrgema kaitsevõimega. Kaitsekile kriimustub kergemini, ning seetõttu on kaitsekile kasutusaeg oluliselt lühem võrreldes kaitseklaasiga. Samas on kaitsekile hinnapoolest soodsam. Erinevalt kaitseklaasist, võivad tugevamad ja teravamad täkked hoolimata kaitsekilest siiski mobiiltelefoni ekraani kahjustada.
Kasuta lisaks ekraanikaitsele ka mobiiliümbrist
Kuigi kaitseklaas kaitseb mobiiltelefoni ekraani, ei taga see täielikku kaitset kukkumise või põrutuse korral. Et anda nutiseadmele lisakaitse, soovitame kasutada lisaks ka mobiiliümbrist, mis kaitseb mobiiltelefoni kukkumiste* ja põrutuste korral.
*Tugevad kukkumised ja põrutused võivad telefoni siiski kahjustada, hoolimata kaitseklaasi ja/või mobiiliümbrise olemasolust.
Leia oma mobiiltelefonile kaitseklaas siit.